Kvalitní zateplení díky fasádě

Fasáda je to, co všichni kolemjdoucí vidí jako první, závisí tedy na ní první dojem z celé stavby. To však není její jediná funkce – správně poskládaná a sestavená fasáda dokáže také dům řádně zaizolovat a snížit tak náklady spojené s vytápěním obytné budovy. Tímto způsobem můžete ročně ušetřit 40–60 %, což rozhodně není zanedbatelná částka.

Jak se dělá fasáda?

Ať už jde o rekonstrukci starého domu, či novostavbu, postup je téměř totožný – nejprve se musí připravit rovný povrch, na kterém se nenacházejí žádné hrboly, nečistoty či maz. K dosažení nejlepších výsledků je proto vhodné použít omývání pomocí vody pod vysokým tlakem – tenký proud dokáže proniknout i do mezer, jež jsou pro běžný kartáč, hadr či hubku za normálních okolností nedostupné.

Na takto připravený povrch pak přijde řada hliníkových zakládacích profilů, tzv. soklových lišt, které se připevňují pomocí zatloukacích hmoždinek. Následuje vrstva polystyrenu či minerální vaty. Oba tyto materiály velmi dobře izolují a udržují stabilní teplotu objektu. Minerální vata je vhodnější volbou v případě, že máte potíže s vlhkostí – je totiž propustná pro páry a současně dokáže izolovat i zvukové vlny. Vrstvy se připevňují pomocí lepicího tmelu, který se nanáší v bodech tak, aby celková styčná plocha představovala alespoň 40 % veškerého povrchu.

K penetraci podkladu se nejčastěji používá silikonový (případně silikátový) podkladový nátěr, který se ředí vodou v poměru 1:1.

Finální vrstva

Finální nátěr se nanáší asi za 1 den, tedy poté, co lepicí tmel dostatečně zaschne. Nejčastěji pracujeme s nátěry značky WEBER a SALITH, se kterými máme dlouholeté kladné zkušenosti. Obě značky jsou vysoce kvalitní, dokážou si zachovat patřičnou barvu po velmi dlouhou dobu, jsou odolné vůči působení atmosférických vlivů, jsou omyvatelné a propustné pro plyny (což zabraňuje vzniku plísní a vzniku nežádoucí vlhkosti). Také jsou vodoodpudivé.

Tip: Pro všechny, kteří chtějí sledovat kvalitu vzduchu bez plísní a nežádoucí vlhkosti, doporučujeme čističku vzduchu OneLife X.

Nabízíme 3 typy nátěrů o různém základu – akrylátové, silikonové a silikátové. Všechny uvedené splňují výše popsané vlastnosti. Veškeré nátěry jsou k dostání v široké škále barev či barevných kombinací. Podrobný popis můžete najít v našem katalogu. Jsme přesvědčeni, že budete s naší prací spokojeni. Pokud jsme Vás zaujali, neváhejte nás přímo oslovit, rádi s Vámi osobně probereme veškeré náležitosti.